Blog

Premijera ragbija u Petrovcu na Mlavi

Ove godine pojavio se novi grad na ragbi mapi Srbije, to je Petrovac na Mlavi. Jedna grupa momaka sa velikim entuzijazmom se prijavio Ragbi Savezu Srbije sa željom da pokrene klub, insipirisani Svetskim Prvenstvom u Japanu. Uz trenere seniorske nacionalne selekcije, Bukvića i Jankovića, vredno su trenirali mesecima. Momci su uspeli da nabave osnovnu opremu, teren, golove, i to sve za vrlo kratko vreme.

Nama je pripala čast da “im budemo prvi”, i da odigramo test utakmicu pred njihovim navijačima na terenu u Leskovcu (koji je deo Petrovca, ne onaj gde se peče roštilj).

Igrao se ragbi deset, i cela utakmica bila je podeljena u četiri četvrtine po deset minuta, a glavni sudija bio je Miroljub Bukvić.

Na početku, Torpedo je bio bolja ekipa ali smo mi ipak završili utakmicu u našu korist rezultatom 5-29 mada je on bio potpuno nebitan.

Momci sa Mlave su pokazali veliku hrabrost i srčanost i na dobrom su putu da se nadmeću sa ostalim ekipama Srpskog ragbija.

Jako važna činjenica je to što su prepoznali ragbi duh i vrednosti tako da su organizovali druženje uz hranu i piće kao i kupanje u hladnoj brzoj Mlavi koja teče odmah pored terena.

Bilo nam je veliko zadovoljstvo da budemo gosti u Petrovcu i rado ćemo deliti teren sa ekipom ponovo, a ova test utakmica je i nas malo razbudila za dva ragbi 7 turnira koja nas očekuju u Beogradu 🙂